سخن مدیریت رایاکنکور با شما : رایاکنکور اولین سیستم پیشرفته در راستای مشاوره تحصیلی و کنکور های سراسری میباشد.
021-66176638 تلفن پشتیبانی 24 ساعته
بهترین منابع مطالعاتی برای کنکور ( درس عربی) نظام قدیم
5014
بهترین منابع مطالعاتی برای کنکور ( درس عربی) نظام قدیم

بهترین منابع کنکور (عربی)


تعداد زیادی از داوطلبان با این درس مشکل دارند. بنابراین دانش‌آموزان براساس سطح تحصیلی خود می‌توانند یکی از کتاب‌های زیر را مطالعه کنند. برای پی بردن به این موضوع که سطح تحصیلیتان در چه حدی می‌باشد، می توانید از روی تراز آزمون‌ها متوجه شوید. برای مثال تراز زیر پنچ هزار(در آزمون کنکور سراسری، سنجش، گزینه‌دو ) جز دسته ضعیف، تراز بین پنج هزار تا هشت هزار جزء دسته متوسط رو به بالا و بالای هشت هزار جز دسته قوی هستند. دانش‌آموزان باید با توجه به این ارزیابی یکی از کتاب‌های زیر را به عنوان منبع خود انتخاب کنند.

1- عربی مبتکران (مولف : ایاد فیلی) 

اگر پایه ضعیفی در درس عربی دارید، پیشنهاد می‌کنم از این کتاب استفاده کنید. با مطالعه‌ی آن می‌توانید درصد خود را تا 70% افزایش دهید.

عربی مبتکران ایاد فیلی 

2- عربی جامع خیلی سبز (مولف : غزال موسوی )

این کتاب دارای درسنامه‌ی بدون حاشیه، مختصر و سرشار از نکات پرمحتوا، عالی و برای یادگیری دانش‌آموزان با سطح متوسط یا خوب بسیار مناسب است. درسنامه روان و ساده آن می‌تواند برای هر دانش‌آموزی جذاب باشد.

تست‌های (تألیفی، سنجشی و کنکوری) این کتاب نیز از کیفیت بسیار خوبی برخورداراست. پاسخنامه تست‌ها کاملاً تشریحی و مفید است. در پاسخنامه مهارت‌های تست‌زنی، تله‌های کنکوری و تکنیک‌های لازم برای حل تست عربی به خوبی آموزش داده شده است.

عربی جامع خیلی سبز غزال موسوی

3- کتاب عربی کامل گاج نقره ای 

این کتاب نیز از کتاب‌های خوب عربی محسوب و بیشتر برای اوایل سال کنکور توصیه می‌شود. به‎طور کلی مناسب دانش‌آموزان با سطح متوسط می‌باشد.

کتاب عربی گاج نقره‌ای

4- کتاب عربی سفید

عربی سفید شامل عربی ( 1،2،3 ) می‌باشد. عربی سفید به‌صورت مبحثی-‌موضوعی تفکیک شده است؛ نه براساس پایه و درس به درس. درسنامه این کتاب شامل تمام نکات مورد نیاز برای کنکور است.

قبل از ارائه تست‌ها جعبه ابزار تعبیه شده است و در آن مشخص کرده‌اند که برای پاسخ به سؤالات قسمت موردنظر چه مطالبی را باید به‌عنوان پیش نیاز بدانید.

این کتاب از نظر منبع تستی بسیار کامل است و دارای بیش از 2800 تست می‌باشد. درصورتی که از جزوه، فیلم آموزشی و یا کلاس مناسب بهره می‌برید؛ می‌توانید با حل تست‌های این کتاب به درصد قابل قبولی در درس عربی دست پیدا کنید.

5- کتاب جامع عربی نشر الگو ( انرژی اتمی )

این کتاب از نظر درسنامه نسبتاً ضعیف می‌باشد و قواعد عربی را به‌صورت خلاصه آورده است، بنابراین باید در کنار این منبع از جزوه، فیلم آموزشی یا کلاس به عنوان مکمل استفاده شود. ولی از لحاظ تست‌، بسیار با کیفیت است و یک منبع تستی بسیار مناسب به‌حساب می‌آید. البته پاسخنامه تست‌ها نیز چندان کامل نیست و به‌طور کلی می‌توان آن را به عنوان منبع دوم استفاده کرد.

کتاب عربی نشر الگو

درصورتی که دانش‌آموز از جزوه یا فیلم آموزشی یا کلاس مناسب بهره ببرد. می‌تواند با استفاده از یکی از این دو کتاب به درصد خیلی خوب دست پیدا کرد.

 6- کتاب عربی میکروطبقه بندی گاج                            

این کتاب از نظر درسنامه و حجم مطالب از کتاب عربی سفید گاج کامل‌تر می‌باشد. این کتاب شامل عربی (1،2،3) می‌باشد و به سه بخش قواعد، ترجمه، تعریب، مفهوم و درک مطلب تقسیم شده‌ است. این کتاب دارای بیش از 2300 تست می‌باشد.

این کتاب به صورت درس‌ به‌ درس تألیف شده‌ است و این کتاب را به دانش‌آموزانی که پایه قوی ندارند و نیز دانش‌آموزانی که پایه قوی دارند، پیشنهاد می‌کنم.

کتاب عربی سفید گاج

((برای دانش‌آموزان مقاطع پایین‌تر از کنکور کتاب سیر تا پیاز گاج را توصیه می‌کنم))

کتاب سیر تا پیاز گاج

 


نویسنده : دکتر مهدی برقنی

مشاهده نظرات (1)

نظر خود را درج کنید:

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
پشتیبانی سایت
1397/5/2 15:46
0
یسسسسسسسسسسسسسسس
پاسخ ها
پشتیبانی سایت
1397/5/2 15:46
0
پاسخ کامنتیییییییییییی

با عضویت در سایت رایا کنکور و دریافت اعتبار اولیه می توانید از مشاوره رایگان تحصیلی برخوردار شوید ! عضویت در رایاکنکور تنها 1 دقیقه زمان می خواهد به آسانی و به راحتی هم اکنون عضو شوید

تبلیغات کلیکی توضیحات مربوط به تبلیغات