سخن مدیریت رایاکنکور با شما : رایاکنکور اولین سیستم پیشرفته در راستای مشاوره تحصیلی و کنکور های سراسری میباشد.
021-66176638 تلفن پشتیبانی 24 ساعته
بهترین منابع مطالعاتی برای کنکور ( درس شیمی) نظام قدیم
2081
بهترین منابع مطالعاتی برای کنکور ( درس شیمی) نظام قدیم

بهترین منابع مطالعاتی درس شیمی 


شیمی یکی از مهم‌ترین درس‌ها در کنکور تجربی است که دانش‌آموزان بایستی در آن درصد بالایی کسب کنند، زیرا اکثر دانش‌آموزان اهمیت ویژه‌ای به درس شیمی می‌دهند و سعی می‌کنند درصد بالایی بدست آورند به همین‌علت اگر در این درس درصد کمی کسب کنید از دیگر رقبا عقب می‌مانید. درس شیمی درسی حجیم از نظر مطالب درسی می‌باشد و همچنین مسائل موجود در این درس از نظر حل، دارای راه حل‌های طولانی با محاسبات زیاد می‌باشد. بدین منظور برای موفقیت در این درس، ابتدا بایستی مفاهیم این درس را به خوبی فرا بگیرید که این موضوع نیازمند درس‌نامه قوی است؛سپس برای تبحر یافتن در حل مسائل تست‌های معتبر و استاندارد تالیفی و سراسری بایستی حل شود که این موضوع هم نیازمند کتاب تستی قوی با تست‌های بسیار شبیه به کنکور می‌باشد.

برای تحقق این دو هدف بسیار مهم، دو کتاب بسیار قوی زیر پیشنهاد می‌گردد:

1- کتاب مبتکران 

این کتاب جزو بهترین کتاب‌های موجود در بازار در زمینه‌ی شیمی و در راستای تحقق درک هر چه بهتر مفاهیم این درس می‌باشد. این کتاب دارای درس‌نامه بسیار قوی است که توصیه اکید می‌شود آن را به‌عنوان منبع اصلی خود قرار دهید. تنها عیب این کتاب حجم بسیار زیاد آن است که این مشکل نیز برطرف می‌شود، زیرا این کتاب دارای تست‌های بسیار زیادی برای تمامی سطوح درسی می‌باشد.

 شیمی مبتکران

افراد می‌توانند با انتخاب تست‌هایی که از نظر خود نیاز به آن دارند تست‌های هر بخش را پاسخ دهند پس پیشنهاد می‌شود برای درس‌نامه‌ی قوی و درک بهتر مفاهیم شیمی و دروس آن، از درس‌نامه‌ی مبتکران استفاده کنید.

 

2- کتاب شیمی فار آزمون 

حال بعد از مطالعه قوی مفاهیم شیمی، دانش‌آموزان نیازمند کتابی هستند که تست‌های قوی تالیفی و شبیه‌ساز کنکور در آن وجود داشته باشد. بدین منظور کتاب فار شیمی پیشنهاد می‌گردد و که می توان 4 نوع آزمون را در آن یافت نمود.

کتاب فار آزمون شیمی نظام جدید

  • آزمون‌های مویرگی :

که به آزمون‌های مبحثی معروف است.

  • آزمون‌های جمع‌بندی :

جهت جمع‌بندی فصول و ارزیابی دانش‌آموز تالیف شده است.

  • آزمون‌های دوره‌ای :

در این قسمت آزمون‌های ترکیبی از فصول قبلی ارائه می‌شود.

  • آزمون‌های جامع :

در پایان کتاب از تمام فصل‌های کتاب آزمون‌های ترکیبی ارائه می‌گردد که این آزمون‌ها تمام مباحث را پوشش کامل داده و آزمون‌ها ماهیت آموزشی، جمع‌بندی، ترکیبی دارند که بسیار بازده بالایی برای دانش‌آموز به همراه خواهند داشت.

سپس برای تست زدن و حرفه‌ای شدن در شیمی این کتاب پیشنهاد می‌شود.

3- کتاب زیر ذره‌بین شیمی

یک موضوع کلیدی که نباید از آن غافل شوید اهمیت متن درسی کتاب شیمی است که باید خط به خط و عمیق خوانده شود. برای مطالعه متن کتاب این درس، کتاب زیر ذره‌بین شیمی به شما پیشنهاد می‌شود.

 کتاب شیمی زیر ذره بین

به این دلیل که عیناً متن کتاب درسی به‌همراه تمام شکل‌ها و جداول آن را آورده است و علاوه بر آن زیر نکات مهم خط کشیده و متن کتاب را برای شما واکاوی می‌کند. توصیه این کتاب به این دلیل است که می‌خواهیم دانش‌آموز حافظه‌ی تصویری خود را که از کتاب درسی داشته است را حفظ نموده و در عین حال تمام زوایای پنهان مفاهیم و نکات کتاب درسی برای دانش آموز آشکار شود.

4- کتاب شیمی خیلی سبز

خیلی سبز کتابی برای پایه دوم چاپ نکرده است. ولی سوم و پیش دانشگاهی شیمی آن در بازار موجود می‌باشد که کتابی با متنی روان و کاربردی است که از حاشیه‌پردازی پرهیز کرده است. دارای درس‌نامه و تست‌هایی با کیفیت می‌باشد.

 کتاب شیمی خیلی سبز

این کتاب نیز مانند کتاب مبتکران به کسانی پیشنهاد می‌شود که از اول سال مطالعه‌ی شیمی را آغاز می‌کنند.

 


نویسنده : دکتر مهدی برقنی

مشاهده نظرات (0)

نظر خود را درج کنید:

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !

با عضویت در سایت رایا کنکور و دریافت اعتبار اولیه می توانید از مشاوره رایگان تحصیلی برخوردار شوید ! عضویت در رایاکنکور تنها 1 دقیقه زمان می خواهد به آسانی و به راحتی هم اکنون عضو شوید

تبلیغات کلیکی توضیحات مربوط به تبلیغات