سخن مدیریت رایاکنکور با شما : رایاکنکور اولین سیستم پیشرفته در راستای مشاوره تحصیلی و کنکور های سراسری میباشد.
021-66176638 تلفن پشتیبانی 24 ساعته
بهترین منابع مطالعاتی برای کنکور ( درس ریاضی) نظام قدیم
5441
بهترین منابع مطالعاتی برای کنکور ( درس ریاضی) نظام قدیم

بهترین منابع مطالعاتی درس ریاضی


درس ریاضی یکی از پر انگیزه‌ترین مباحث در زمینه خواندن و یادگیری است.

اکثر داوطلبان تجربی درصد بسیار پایینی در درس ریاضی کسب می‌کنند. درس ریاضی یکی از چالش‌های بزرگ داوطلبان تجربی محسوب می‌شود. بین رتبه‌های برتر نیز رقابت اصلی در بحث ریاضی و فیزیک است.

بیشتر دانش‌آموزان تجربی تصور اشتباهی راجع به درس ریاضی دارند چون که هیچ‌گاه با اعتماد به نفس و به‌طور جدی سراغ این درس نرفته‌اند. اگر با راهنمایی مشاور از منابع متناسب با شرایط ویژه هر دانش‌آموز و نیز روش مطالعه تخصصی ریاضی مطلع شوید، می‌بینید که این درس بسیار شیرین و ساده است.

البته قابل ذکر است که کتاب کمک درسی به تنهایی برای دانش‌آموزانی با سطح متوسط و ضعیف‌تر از آن برای موفقیت در درس ریاضی کافی نیست. باید با راهنمایی مشاور خود در کنار کتاب کمک درسی از دی‌وی‌دی‌های آموزشی مناسب و یا کلاس حضوری استفاده شود.

نکته مهم در انتخاب منابع درس ریاضی این است که باید سطح آموزش دانش‌آموز توسط مشاور بررسی شود و سپس منبع مناسب را انتخاب نمود.

1- ریاضی جامع مهر و ماه

این کتاب از لحاظ درسنامه یکی از کامل‌ترین کتاب‌های بازار برای یادگیری می‌باشد. البته تست‌های طرح شده در آن نیز از کیفیت خوبی برخوردارند و عمده تست‌های آن تست ای متوسطی هستند . به طور کلی این کتاب را به دانش آموزانی که پایه ریاضیی آنها ضعیف است و در این درس در سطح قابل قبولی نیستند توصیه می کنم.

 ریاضیات جامع مهر و ماه

2- ریاضی جامع خیلی سبز

این کتاب از لحاظ درسنامه و آموزش در سطح کتاب مهر و ماه نیست ولی از نظر کیفیت و تنوع و دشواری تست‌های آن به‌طور مشخص از کتاب مهر و ماه قوی‌تر است و سوالات آن از کتاب مهر و ماه سنگین‌تر هستند.

ریاضی جامع خیلی سبز

این کتاب را به دانش‌آموزانی که تسلط نسبی در ریاضی دارند و از لحاظ یادگیری، مفاهیم ریاضی را از قبل یاد گرفته اند و فقط به یک منبع تستی قوی نیاز دارند توصیه می‌کنم. این کتاب به هیچ وجه مناسب دانش‌آموز ضعیف نمی‌باشد.

3- کتاب ریاضیات IQ گاج

این کتاب جهت استفاده به‌عنوان منبع تستی مورد پیشنهاد بنده است ولی فقط برای دانش‌آموزانی که رویای قبولی در رشته‌های پزشکی، داروسازی و دندون پزشکی در دانشگاه‌های معتبر را در سر می‌پرورانند توصیه می‌شود.

کتاب ریاضیات IQ گاج

تست‌های این کتاب از نظر خلاقانه بودن متمایز از سایر کتاب هاست.

4- کتاب ریاضی آبی کانون قلم چی

به دلیل این‌که حدود نیمی از تست‌های ریاضی سراسری هر ساله مشابه با سوالات کنکورهای سراسری سال‌های اخیر طرح می‌شوند.

کتاب ریاضی آبی کانون قلم چی

ریاضی آبی 10 سال کنکور یا 30 سال کنکور کانون از نظر منبع تستی برای کسانی که پایه‌ی ضعیفی در ریاضی دارند بسیار مناسب است و می‌توانند تا 50 درصد با آن رشد کنند. این کتاب از لحاظ درسنامه کارایی چندانی برای دانش‌آموزان ندارد.


 نویسنده : دکتر مهدی برقنی

مشاهده نظرات (0)

نظر خود را درج کنید:

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !

با عضویت در سایت رایا کنکور و دریافت اعتبار اولیه می توانید از مشاوره رایگان تحصیلی برخوردار شوید ! عضویت در رایاکنکور تنها 1 دقیقه زمان می خواهد به آسانی و به راحتی هم اکنون عضو شوید

تبلیغات کلیکی توضیحات مربوط به تبلیغات