سخن مدیریت رایاکنکور با شما : رایاکنکور اولین سیستم پیشرفته در راستای مشاوره تحصیلی و کنکور های سراسری میباشد.
021-66176638 تلفن پشتیبانی 24 ساعته
بهترین منابع مطالعاتی برای کنکور ( درس ریاضی) نظام جدید
1116
بهترین منابع مطالعاتی برای کنکور ( درس ریاضی) نظام جدید

بهترین منابع مطالعاتی درس ریاضی


اگر از میان دانش‌آموزانی که کنکور را تجربه کرده‌اند یک جامعه آماری انتخاب نموده و از آن‌ها سؤالی با این مضمون بپرسید: "از نظر شما چه درسی دشوارترین درس برای مطالعه در میان درس‌های حاضر در کنکور است؟"، به احتمال بسیار بالا و با اختلاف زیادی درس ریاضی رتبه اول را در میان سایر دروس به خود اختصاص خواهد‌ داد. هم‌چنین اگر کارنامه‌ی تعدادی از داوطلبان را بررسی کنید، درصدهایشان گویای همه‌چیز خواهد بود!

این دقیقاً یعنی همان چیزی که در ابتدای این متن به آن اشاره کردیم؛ ریاضی غول مرحله آخر است! یک جورهایی می‌توان گفت شکست‌ دادن درس ریاضی به تنهایی به اندازه‌ی شکست دادن بقیه دروس تخصصی، تلاش و انرژی می‌طلبد.

در این بخش به سراغ بحث اصلی یعنی همان معرفی مناسب‌ترین منابع برای مطالعه ریاضیات در کنکور سراسری برویم (توجه : تمام مطلب زیر برای رشته ریاضی-فیزیک در دروس ریاضی دهم، حسابان و هندسه و برای رشته تجربی در دروس ریاضی دهم و یازدهم صدق می‌کند).

الف) ریاضیات خیلی سبز

در ریاضیات نظام جدید تقریباً هیچ کتاب شاخص و برتری وجود ندارد اما انتشارات خیلی سبز در این زمینه به نسبت سایر رقبای خود کمی قوی‌تر کار کرده است. درس‌نامه این کتاب‌ها کمی کامل‌تر از بقیه بوده و تست‌ها و پاسخ‌نامه‌های آن در سطح بهتری قرار دارند. در نتیجه ما این کتاب را به عنوان اولویت اول مطالعه برای کنکور به شما دانش‌آموزان عزیز توصیه می‌کنیم.

کتاب ریاضیات خیلی سبز پایه یازدهم

ب) ریاضیات میکروطبقه بندی گاج نقره‌ای

دروس ریاضی تقریباً تنها درسی است که استثناً گاج نقره‌ای در آن قوی نبوده و عملکرد این کتاب‌ها در آموزش ریاضیات چشمگیر نیست. درس‌نامه‌های دروس ریاضی گاج  آن‌طور که باید و شاید مناسب نبوده و در سطح متوسطی قرار دارد.

کتاب ریاضیات گاج نقره ای نظام جدید

هم‌چنین تست‌ها در این کتاب محدود می‌باشد. همین تست‌های محدود نیز در سطح متوسطی قرار دارند و در مجموع ما این کتاب را به عنوان دومین اولویت به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

ج) ریاضیات نشر الگو

کتاب‌های ریاضی منتشر شده از این انتشارات تفاوت چندانی با کتاب‌های انتشارات گاج نداشته و تقریباً در یک سطح قرار می‌گیرند و مانند کتاب‌های گاج دارای درسنامه‌ها، تست‌ها و پاسخ‌نامه‌هایی با سطح متوسط هستند.

ریاضیات نشر الگو دهم

شما اگر دانش‌آموزی هستید که از مطالعه کتاب‌های گاج لذت نمی‌برید به راحتی می‌توانید نشرالگو را به‌عنوان جایگزین مناسبی برای گاج انتخاب کنید.

د) زیر ذره‌بین ریاضی، کتابی مناسب و بسیار لازم برای همه دانش‌آموزان!

کتاب زیر ذره‌بین ریاضی، کتابی خلاقانه در زمینه آموزش ریاضیات بوده و به دلیل نکات و توضیحات فراوان و کاربردی که در این کتاب به متن اصلی کتاب درسی افزوده شده‌است، کمک شایانی به آموزش‌ و یادگیری این درس دشوار خواهد کرد.

کتاب ریاضیات زیر ذره بین نظام جدید

در نتیجه این کتاب، یک کتابِ بسیار لازم برای همه دانش‌آموزان محسوب شده و جایگزین مناسبی برای کتاب درسی شما خواهد‌بود (در حدی که با وجود این کتاب می‌توانید کتاب درسی را با خیال آسوده بسته و کنار بگذارید).


نویسنده : دکتر مهدی برقنی                                                       

 

مشاهده نظرات (0)

نظر خود را درج کنید:

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !

با عضویت در سایت رایا کنکور و دریافت اعتبار اولیه می توانید از مشاوره رایگان تحصیلی برخوردار شوید ! عضویت در رایاکنکور تنها 1 دقیقه زمان می خواهد به آسانی و به راحتی هم اکنون عضو شوید

تبلیغات کلیکی توضیحات مربوط به تبلیغات