سخن مدیریت رایاکنکور با شما : رایاکنکور اولین سیستم پیشرفته در راستای مشاوره تحصیلی و کنکور های سراسری میباشد.
021-66176638 تلفن پشتیبانی 24 ساعته
بهترین منابع مطالعاتی برای کنکور ( درس فیزیک) نظام قدیم
2428
بهترین منابع مطالعاتی برای کنکور ( درس فیزیک) نظام قدیم

بهترین منابع مطالعاتی درس فیزیک


یکی از مهم‌ترین درس‌ها در کنکور رشته تجربی که تاثیر بسیار مهمی در نتایج کنکور ایجاد می‌کند، درس فیزیک می‌باشد. زیرا بسیاری از دانش‌آموزان رشته تجربی در این درس ضعیف بوده و یا قدرت تست‌زنی خوبی ندارند به همین علت اگر در این درس خود را تقویت کنید و از منابع خوبی استفاده کنید می‌توانید در کنکور درصد بهتری نسبت به سایر رقیبان خود کسب کرده و در نتایج نهایی معجزه‌ای ایجاد کنید!

بدین منظور و به هدف ارتقای سطح علمی دانش‎آموزان کتابی بسیار مهم و اصولی در این‌جا معرفی می‌شود، از جمله ویژگی‌های بسیار مهمی که یک کتاب کمک آموزشی فیزیک می‌تواند داشته باشد ارائه کامل مفاهیم درسی و هم‌چنین ارائه روش‌های تست‌زنی اصولی که پایه‌ی علمی و اثبات شده داشته باشد، می‌باشد. هم‌چنین یکی دیگر از ویژگی‌های مهمی که یک کتاب کمک آموزشی فیزیک باید داشته باشد ارائه انواع تست‌های تکمیلی و تالیفی علاوه بر تست‌های کنکور است. توجه داشته باشید در فیزیک قطعاً ارائه روش‌های نوین علمی برای حل خوب سریع مسائل و هم‌چنین ارائه روش‌ها و الگوهایی که با استفاده از آن‌ها بتوان مطالب را سریع مرور و جمع‌بندی نمود لازم است. بدین منظور و برای تحقق هدف‌های فوق چند کتاب ذیل در کنار یکدیگر این اهداف را تحقق می‌بخشند.

الف) کتاب گاج

این کتاب دارای تست‌های تکمیلی و طبقه‌بندی شده می‌باشد.

کتاب فیزیک پایه

  • تست‌های مکمل مفهومی که برای درک مفهومی و ایجاد یک نگاه جدید در حل تست‌های سراسری طرح شده است.
  • تست‌های مکمل محاسباتی : هدف از این تست‌ها تقویت عملیات محاسباتی می‌باشد.
  • تست‌های مکمل خلاقانه که هدف از آن افزایش سطح خلاقیت دانش‌آموزان می‌باشد. این کتاب که دارای تست‌های طبقه‌بندی شده می‌باشد شما را از نیاز به تست‌های بیشتر تقریباً بی‌نیاز می‌کند. هم‌چنین در ایام نزدیک به کنکور توصیه می‌شود تست‌های اول فصول که پاسخ‌دهی به آن‌ها موجب یادآوری نکات می‌شود مورد حل و بررسی قرار بگیرد.

ب) کتاب موج آزمون فیزیک 

در این کتاب یک قسمت بسیار حرفه‌ای و مفید به نام الگوهای یادآوری وجود دارد که نقطه قوت این کتاب محسوب می‌شود در این قسمت که یک عنوان یک درس‌نامه هم به شمار می‌رود به نکات و روش‌های بسیار مفیدی هم ارائه می‌شود. هم‌چنین با ارائه تست‌های تالیفی قوی منبع بسیار مطمئن و خوبی برای تقویت علمی خود در این درس و بالا بردن قدرت تست‌زنی به شمار می‌رود.

کتاب ریاضی موج آزمون فیزیک

ج) کتاب فار

یکی از بهترین کتاب‌های موجود در بازار که درسنامه بسیار قوی دارد و بین دانش‌آموزان بسیار محبوب و مورد مقبول می‌باشد کتاب فیزیک فار می‌باشد. این کتاب که در پایه سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی چاپ شده است، از نظر درسنامه بسیار قوی بوده و حتماً توصیه می‌کنم این کتاب قبل از دو کتاب معرفی شده در قسمت الف و ب مطالعه شود تا کامل مفاهیم و دروس برای دانش‌آموز تفهیم شود. هم‌چنین این کتاب دارای تست‌های فراوان تالیفی و مربوط به آزمون‌های سراسری داخل و خارج می‌باشد که پاسخ‌های آن کاملاً تشریحی بوده و موجب تثبیت ساختار ذهنی می‌گردد.

کتاب فار فیزیک پیش

پیشنهاد می‌شود این سه کتاب را به‌عنوان مرجع‌های اصلی تهیه شده و ابتدا کتاب فار را به‌عنوان مرجع مطالعه مفهومی دروس به‌علت درسنامه قوی، در اولویت قرار داده سپس در مرحله ی بعد کتاب گاج را مورد بررسی و مطالعه قرار دهید زیرا این کتاب دارای تست‌های فوق العاده خوب و تکمیلی می‌باشد و راهکارهای تست‌زنی مفید و عملی در اختیار شما قرار می‌دهد. در مرحله‌ی آخر کتاب موج آزمون فیزیک را مورد بررسی و مطالعه قرار داده و علاوه بر حل تست‌های آن از قسمت‌های الگوهای یادآوری، که قسمت بسیار قوی در این کتاب محسوب می‌شوند می‌توان برای مرور و جمع‌بندی استفاده نمود.

 


نویسنده : دکتر مهدی برقنی

مشاهده نظرات (0)

نظر خود را درج کنید:

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !

با عضویت در سایت رایا کنکور و دریافت اعتبار اولیه می توانید از مشاوره رایگان تحصیلی برخوردار شوید ! عضویت در رایاکنکور تنها 1 دقیقه زمان می خواهد به آسانی و به راحتی هم اکنون عضو شوید

تبلیغات کلیکی توضیحات مربوط به تبلیغات