سخن مدیریت رایاکنکور با شما : رایاکنکور اولین سیستم پیشرفته در راستای مشاوره تحصیلی و کنکور های سراسری میباشد.
021-66176638 تلفن پشتیبانی 24 ساعته
بهترین منابع مطالعاتی برای کنکور ( درس فیزیک) نظام جدید
1843
بهترین منابع مطالعاتی برای کنکور ( درس فیزیک) نظام جدید

بهترین منابع مطالعاتی درس فیزیک


درس فیزیک جزء درس‌های تحلیلی می‌باشد که قطعاً نیازمند منبعی قوی از لحاظ درسنامه و تست‌های تکمیلی است. در این منبع تست‌های مطرح شده چه در حوزه‌ی کنکور سراسری و چه در تست‌های تکمیلی بایستی دارای راه‌حل‌هایی با تحلیل قوی و نکات کاربردی باشد. بدین منظور چند منبع که بعد از مطالعه و بررسی‌های انجام شده مورد تأیید مشاوران رایاکنکور می‌باشد در ذیل به تفصیل بیان می‌گردد.

الف ) کتاب میکرو طبقه‌بندی یا نقره‌ای گاج

این کتاب دارای بخش‌های متفاوتی می‌باشد که بسیار موثر و جذاب است.

کتاب میکرو طبقه‌بندی یا نقره‌ای گاج فیزیکیک

  • درسنامه قوی

درسنامه این کتاب شامل نکات مهم و کاربردی می‌باشد که در حل مسائل آن قسمت بسیار مفید است. همچنین در هر قسمت روش برخورد با مسائل آن مبحث به‌صورت بسیار واضح و روشن بیان شده‌ است. در قسمت درسنامه تمرینات مختلفی از نوع تألیفی‌، سراسری یا آزاد، تمرینات کتاب مطرح شده‌ است تا دانش‌آموز بر روی مسائل تسلّط یابد. بخش‌هایی با نام دقت و تذکر در این قسمت وجود دارد که نکات مهمی که اکثر دانش‌آموزان ممکن است در آن اشتباه کنند، بیان شده‌است.

  • تست‌های ستاره‌دار

این تست‌ها که در تمام فصول این کتاب دیده می‌شود بسیار کاربردی است و توصیه می‌شود که اول سراغ این تست‌ها بروید و شروع به حل آن‌ها کنید. اگر بر روی این تست‌ها تسلّط پیدا کنید تقریباً نصف راه را برای یادگیری پیموده‌اید. سعی‌ کنید خودتان وقت بگذارید و این تست‌ها را حل کنید و سراغ پاسخنامه نروید، زیرا این تست‌ها با هدف تسلّط و یادگیری شما طراحی شده‌اند و نیاز به سعی و تلاش شما عزیزان دارد. پاسخنامه این تست‌ها هم با تحلیل جدید و خوبی تهیّه شده‌ است.

  • تست‌های یک قدم تا 100

این تست‌ها در مرحله بعد توصیه می‌شود زیرا این تست‌ها شما را برای کنکور آماده خواهد‌ کرد. پس این تست‌ها را با هدف تسلّط بر کنکور و بالا بردن دقت و سرعت خود حل کنید؛ این تست‌ها از نوع تألیفی و یا کنکوری می‌باشد.

  • تست‌های K.A

تست‌هایی تحت عنوان M.K.A در این کتاب مشاهده می‌شود که ویژگی جالبی دارد. این تست‌ها گلچین تست‌های ورودی دانشگاه‌های آزاد هستند و به منظور تسلّط شما و بالا بردن مهارت‌ شما تهیّه شده‌ است زیرا کنکور سراسری و آزاد در یک دفترچه با یکدیگر برگزار می‌گردد و این می‌تواند دلیلی برای استفاده طراحان کنکور از سؤالات جذاب کنکور‌های آزاد باشد.

  • تست‌های مکمل

این تست‌ها بین تست‌های ستاره‌دار پراکنده شده‌ است و با سه هدف زیر تألیف شده‌اند.  

1- مفهومی

تست‌های مکمل مفهومی با هدف بررسی عمیق مفهوم تست‌های مطرح شده در کنکور‌های گذشته نوشته شده‌است، که از یک رویکرد و دید جدید به تحلیل مباحث پرداخته است.

2- خلاقانه

این تست‌ها با هدف افزایش خلاقیّت شما دانش‌آموزان عزیز تألیف شده‌اند.

3- محاسباتی

تست‌های مکمل محاسباتی با هدف بالا‌ بردن دقت شما در انجام محاسبات هر مبحث و تقویت عملیات محاسباتی می‌باشد. با حل این تست‌ها سرعت عمل شما در انجام محاسبات بالا می‌رود.

به طور خلاصه می‌توان گفت به عنوان مرجع اول درس فیزیک کتاب میکروطبقه‌بندی نقره‌ای گاج توصیه می‌شود که شما دوستان را به خوبی می‌تواند به درس فیزیک علاقه‌مند کند و در راه درستی قرار دهد.

ب) کتاب سه‌بعدی نشرالگو

کتاب‌های نشرالگو با هدف ارتقاء سطح علمی دانش‌آموزان عزیز تألیف شده‌اند. تست‌های موجود در این کتاب (تألیفی)، سطح دانش‌آموزان را بسیار افزایش می‌دهد که از ویژگی‌های بارز آن می‌باشد، حال به توضیح قسمت‌های مختلف این کتاب می‌پردازیم.

  • درسنامه 

این کتاب به آموزش کامل تمام مباحث پرداخته که از لحاظ کامل‌ بودن از گاج خیلی بهتر می‌باشد ولی از لحاظ ارائه نکات و روند‌های تستی، گاج بهتر است. پس اگر می‌خواهید بر روی مباحث کتاب (ریز به ریز) مسلّط شوید، می‌توانید از درسنامه نشر الگو استفاده کنید که درون آن انواع سؤالات تستی و تشریحی برای تسلّط بیشتر شما فراهم شده‌است. در حقیقت این کتاب از لحظ درسنامه بسیار قوی است.

  • پرسش‌های تشریحی

هدف از طرح سؤالات این قسمت تسلّط شما بر روی تمام مسائل این بحث و حل تشریحی آن‌ها می‌باشد. یعنی شما هم راه‌های تشریحی را آموخته و هم برای امتحانات کلاسی خود آماده می‌شوید و هم بر روی مسائل تسلّط می‌یابید زیرا تمامی مسائل و مفاهیم از آسان تا سخت در این قسمت تألیف شده‌است.

  • پرسش‌های چهار‌گزینه‌ای

هدف از تست‌های این قسمت آماده‌سازی شما برای آزمون‌های مختلف و آزمون سراسری می‌باشد. تست‌های این قسمت هم از تست‌های کنکور سراسری  و آزاد طرح شده‌است و هم تألیفی می‌باشد. تا شما را در کسب مهارت‌های مختلفی همچون سرعت، دقت و تسلّط بر مباحث یاری کند.

کتاب سه‌بعدی نشرالگو فیزیک

به‌طور کلی می‌توان گفت این کتاب برای کسانی که فعلاً در پایه دهم هستند و هدفشان کنکور نیست، نسبت به کتاب گاج بسیار مناسب‌تر است و می‌توان از آن به عنوان منبع اصلی استفاده کنند. برای افرادی که در سال آخر بوده و در شرف کنکور هستند از لحاظ سؤالات تألیفی و تسلّط بر کتاب درسی بسیار تاثیر‌گذار است و به عنوان منبع دوم مورد استفاده قرار بگیرد.

ج) کتاب پرسش‌های چهار‌گزینه‌ای خیلی سبز

از ویژگی‌های مهم و بارز این کتاب، تست‌های زیاد و تألیفی بسیار قوی آن می‌باشد. قسمت‌های مختلف این کتاب به شرح زیر می‌باشد:

  • درسنامه

درسنامه این کتاب کامل بوده و ویژگی‌های آن نسبت به دو کتاب قبلی به این‌گونه می‌باشد که درسنامه این کتاب نسبت به درسنامه کتاب گاج کامل‌تر و با جزئیات بیشتری می‌باشد، ولی درسنامه گاج نکات و روش‌های مفهومی خاصی را بیان کرده‌ است که جذاب می‌باشد. درسنامه خیلی‌سبز نسبت به گاج برای طیف‌های مختلف بهتر است ولی برای دانش‌آموزان قوی که بر مباحث مسلّط هستند، درسنامه گاج بهتر است زیرا روند حل را به‌صورت کلی و ترتیبی بیان می‌کند. درسنامه خیلی‌سبز نسبت به درسنامه نشر‌الگو از لحاظ نزدیک‌‎تر بودن به بعد کنکور بهتر است بنابراین اگر کنکوری هستید می‌توانید از درسنامه خیلی سبز (برای کسانی که بر مباحث مسلّط هستند و نیازمند یادگیری یک روند‌ کلی در حل مسائل می‌باشد) استفاده کنید ولی اگر سال دهمی می‌باشید؛ بهتر است از درسنامه نشرالگو بهره‌ ببرید.

  • پرسش‌های چهار‌گزینه‌ای

تست‌های چهار‌گزینه‌ای این کتاب برای کسانی که به دنبال تست‌های تألیفی نزدیک به کنکور می‌گردند، بسیار مفید می‌باشد. دانش‌آموزانی که می‌خواهند تست‌های بیشتری بزنند حتماً از این کتاب و پرسش‌های چهار‌گزینه‌ای آن استفاده کنند تست‌های تألیفی این کتاب از دو کتاب قبلی بسیار بیشتر می‌باشد و شما را در رساندن به تسلّط بر مسائل مختلف یاری می‌کند.

 کتاب پرسش‌های چهار‌گزینه‌ای خیلی سبز فیزیک

همچنین یک قسمت با نام تست‌های z برای کسانی که می‌خواهند تست‌هایی با سطح بالا حل کنند و تست‌های مختلف تألیفی و سراسری برای آن‌ها آب خوردن است، تألیف شده‌ است که نیاز آن‌ها را رفع می‌کند.

این کتاب برای شما به عنوان یکی از منابع مهم و کاربردی برای تمرین تست‌‌زنی بیشتر توصیه می‌شود که موجب تسلّط هرچه بیشتر در زدن انواع مختلف تست‌ها وافزایش سرعت و دقت شما می‌شود.

 


نویسنده : دکتر مهدی برقنی

مشاهده نظرات (0)

نظر خود را درج کنید:

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !

با عضویت در سایت رایا کنکور و دریافت اعتبار اولیه می توانید از مشاوره رایگان تحصیلی برخوردار شوید ! عضویت در رایاکنکور تنها 1 دقیقه زمان می خواهد به آسانی و به راحتی هم اکنون عضو شوید

تبلیغات کلیکی توضیحات مربوط به تبلیغات