سخن مدیریت رایاکنکور با شما : رایاکنکور اولین سیستم پیشرفته در راستای مشاوره تحصیلی و کنکور های سراسری میباشد.
021-66176638 تلفن پشتیبانی 24 ساعته
یک روز قبل از کنکور چه باید کرد ...
555
یک روز قبل از کنکور چه باید کرد ...

یک روز قبل از کنکور چه باید کرد …

دانش‌آموز کنکوری عزیز؛ تنها یک روز تا باز شدن درهای سرنوشت به روی شما باقی مانده است! توجّه کنید یک سری مسائل مهم و ضروری را در روز قبل از کنکور و روز کنکور حتماً رعایت کنید تا مشکلی برایتان به‌وجود نیاید.

یک روز قبل از کنکور

دانش‌آموزان گرامی نکات مهم زیر را حتماً رعایت کنید :

  • حتماً حوزه امتحانی و مسیر خود را مشخص کنید. بهترین و نزدیک‌ترین راه که کمترین ترافیک را داشته ‌باشد شناسایی کرده، تا در روز کنکور در شما نگرانی و استرس ایجاد نشود.
  • وسایلی که در روز کنکور بایستی همراه داشته باشید اعم از:

 کارت ورود به جلسه، مدادنرم HB (چند عدد تراش کرده)، پاک‌کن، دستمال کاغذی، تراش، آب‌معدنی یخ‌زده (به‌علت این‌که آب سطح هوشیاری را افزایش می‌دهد)، سنجاق (برای اتصال کارت)، آدامس (برای تمرکز حواس بیشتر)، خوراکی‌های مغزدار، ساعت‌مچی، شناسنامه و ....

وسایلی که در روز کنکور باید همراه داشته باشید

  • روز قبل از کنکور درس نخوانید !

بسیاری از متخصصان معتقدند که 24 ساعت قبل از کنکور مطالعه نکنید! مرور کردن دروس موجب به‌هم ریختگی نظم فکری شما می‌شود. از طرفی تست‌زدن در روز قبل از  کنکور موجب شده تا اضطراب و نگرانی شما افزایش یابد. بنابراین روز قبل از کنکور به سراغ مطالعه نروید و با اعتماد به نفس به خود بگویید که تمام درس‌ها را یاد گرفته‌اید و همه مطالب به خوبی در ذهن‌تان ثبت شده ‌است.

 

روز قبل از کنکور درس نخوانید

  • سعی کنید روز قبل از کنکور بیکار نباشید!

روز قبل از کنکور وقت خود را با برنامه‌های متنوع پر کنید تا افکار منفی سراغ‌تان نیایند.

قبل از کنکور بیکار نباشید

در این روز خود را با انجام کارهایی نظیر ورزش‌های هوازی همچون شنا، پیاده‌روی در فضای باز که موجب ترشح اندروفین و آرامش می‌شود، خود را از نظر فیزیکی کمی خسته کنید تا شب بتوانید خواب راحتی داشته باشید.

توجّه کنید که در روز قبل از کنکور ظهر نخوابید. زیرا موجب می‌شود تا شب، خواب راحتی نداشته باشید. (البته به برنامه خواب ثابت خودتان نیز بستگی دارد که توصیه می‌شود یک هفته قبل از کنکور برنامه خوابتان مطابق روز آخر باشد. بدین شکل که هفته آخر ساعت 10 بخوابید و ساعت 6 از خواب بیدار شوید).

  • سعی کنید ساعت 10 به رختخواب بروید!

 ساعت 10 به رختخواب بروید تا ساعت 6  صبح با انرژی از خواب بیدار ‌شوید. افکار منفی را از خود دور کنید و با امید به خدا و آرامش خاطر بخوابید. (به علت اینکه شاید ساعت زیستی درون شما در این شب عوض شود،  سعی کنید از چند روز قبل این پروسه را انجام داده تا در روز کنکور احساس خستگی نکنید و ساعت زیستی شما تنظیم شده‌باشد).

ساعت خواب روز قبل از کنکور

  • مصرف غذا روز قبل از کنکور و روز کنکور چگونه باید باشد:

در روز قبل از کنکور در وعده ناهار از مواد غذایی شامل: کربوهیدرات همچون برنج، سیب‌زمینی، غلات و گوشت استفاده کنید زیرا این مواد بسیار انرژی‌زا و برای شما مفید است.

در وعده شام سعی کنید حتماً 3 ساعت قبل از خواب وعده غذایی سبک مانند عدسی، سالاد و غذاهایی مشابه با آن‌ها میل کنید. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید شما دانش‌آموزان کنکوری توجّه کنید، مصرف نکردن قندهای مصنوعی اعم از قند، شکر،کیک، نوشابه و شکلات می‌باشد زیرا طی یکسری واکنش های درونی بدن متعاقباً قند‌خون افت می‌کند و موجب خستگی، بی‌حوصلگی و سردرد می‌شود.

قند مصنوعی در کنکور مصرف نکنید

به همین علت سر جلسه کنکور باید حتماً این نکات را در نظر بگیرید. بسیاری از داوطلبان در سر جلسه کنکور به همان کیک و دونات رضایت داده و با همان آبمیوه مصنوعی آن را مصرف می‌کنند که اصلاً توصیه نمی‌شود. پس سعی کنید حتماً از خوراکی‌هایی مانند خرما، کشمش (یا مویز)، گردو، توت‌خشک، انجیر همراه با آبمیوه‌های طبیعی و یا شربت‌های خانگی استفاده کنید.

آجیل برای کنکور

 توجّه کنید که شب قبل از کنکور از مصرف قهوه، نسکافه و چای خودداری فرمایید.

توصیه‎های بالا را جدی بگیرید و با کمال آرامش و امید به خدای متعال کنکور خود را پشت سر بگذارید و مطمئن باشید؛ موفقیت شما به زودی تحقق می‌یابد.

 

 

مشاهده نظرات (0)

نظر خود را درج کنید:

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !

با عضویت در سایت رایا کنکور و دریافت اعتبار اولیه می توانید از مشاوره رایگان تحصیلی برخوردار شوید ! عضویت در رایاکنکور تنها 1 دقیقه زمان می خواهد به آسانی و به راحتی هم اکنون عضو شوید

تبلیغات کلیکی توضیحات مربوط به تبلیغات

المپیاد

تاریخ ارسال : 1397/04/28

زمان شروع مطالعه برای کنکور

تاریخ ارسال : 1397/04/17

روش تحلیل آزمون و کارنامه

تاریخ ارسال : 1397/04/17

جعبه لایتنر

تاریخ ارسال : 1397/04/17

امتحانات نهایی

تاریخ ارسال : 1397/04/10

استرس در کنکور

تاریخ ارسال : 1397/03/23

7 تا 10 روز مانده به کنکور ...

تاریخ ارسال : 1397/03/30

توضیح و معرفی زیرگروه ها

تاریخ ارسال : 1397/04/24