سخن مدیریت رایاکنکور با شما : رایاکنکور اولین سیستم پیشرفته در راستای مشاوره تحصیلی و کنکور های سراسری میباشد.
021-66176638 تلفن پشتیبانی 24 ساعته
چگونه جلسه کنکور را مدیریت کنیم ؟
877
چگونه جلسه کنکور را مدیریت کنیم ؟

چگونه جلسه کنکور را مدیریت کنیم؟

در ابتدای بحث یک تعریف ساده برای شما عزیزان در ارتباط با مدیریت ارئه می‌دهیم، سپس وارد بحث اصلی می‌شویم.

 مدیریت فرایند بکارگیری منابع مادی و انسانی در چهار‌چوب برنامه‌ای صحیح می‌باشد که فرد را در راه رسیدن به هدف کمک می‌کند. بعد از برنامه‌ریزی و سازماندهی، موثرترین عامل در رسیدن به هدف مدیریت صحیح است. بعضی از فعالیّت‌ها اثر خود را در درازمدت نشان می‌دهند. برای موفقیت، مدیریت آزمون کنکور را از روز قبل از آزمون شروع کنید : مثلاً اگر شما شب قبل از آزمون یک غذای سنگین و چرب مصرف کنید طبیعتاً شب نمی‌توانید راحت بخوابید و در زمان آزمون دچار خواب‌آلودگی می‌شوید.

برای مدیریت جلسه کنکور یک روز قبل از آزمون چکار کنیم ؟

 1. قبل از آزمون دفترچه راهنما را به‌دقت مطالعه کنید و تمام جزئیاتی که در مورد نحوه‌ی اجرای آزمون آمده ‌را به‌خاطر بسپارید. زیرا بی‌اطلاعی از نحوه‌ی اجرای آزمون عواقب روحی نامناسبی به دنبال دارد و باعث ایجاد سؤالاتی در ذهن شما می‌شود؛ این سؤالات استرس شما را تشدید می‌کند.

مطالعه دفترچه راهنما

 1. زیر کارت ورود به جلسه آدرس حوزه امتحانی ذکر شده؛ حتماً محل دقیق آزمون را شناسایی کنید و فاصله مکان حوزه تا محل سکونت خودتان را یاد بگیرید که در روز آزمون به‌موقع و بدون نگرانی در محل حاضر شوید.

کارت ورود به جلسه

 1. از خوردن غذاهای چرب و سنگین در شب قبل از آزمون خودداری کنید.

غذای چرب

 1. به شایعات مختلف در مورد کنکور گوش ندهید و سعی‌کنید آرامش خودتان را حفظ کنید.
 2. به مقدار کافی (حداقل 7 ساعت) بخوابید تا در زمان آزمون دچار کم‌خوابی نباشید. چون دقت شما را خیلی کاهش می‌دهد. وسایل لازم برای جلسه امتحان را تهیّه کنید: مانند مداد، پاکن، خودکار، سنجاق، ساعت...

موارد فوق را حتماً انجام دهید تا با آسودگی خاطر، آرامش و بدون استرس و فشار روحی در جلسه آزمون حاضر شوید.

 • مدیریت آزمون در روز کنکور :

انجام هر فعالیّت مستلزم مصرف انرژی است، می‌خواهید 4 تا 5 ساعت با دقت و سرعت مطالعه و مسائل را حل کنید. مطمئناً برای این فعالیّت کالری زیادی مصرف می‌کنید؛ پس حتماً صبحانه را خوب بخورید. با توجه به این‌که سیستم گوارش اکثر افراد تحمل لاکتوز شیر را ندارد و مصرف شیر در وعده‌ی صبحانه باعث می‌شود که شخص زودتر به سرویس بهداشتی نیاز پیدا کند؛ پس هنگام صرف صبحانه در روز کنکور از خوردن شیر صرف‌نظر کنید چون ممکن است در حین آزمون وقت شما را بگیرد.

 • زودتر در محل برگزاری آزمون آماده شوید.
 • کارت ورود به جلسه و اصل کارت ملی با شناسنامه را به‌همراه داشته باشید.
 • برای اینکه زمان را مدیریت کنید حتماً ساعت همراه داشته باشید.

ساعت مچی

یک موضوع که قبل از جلسه امتحان و آزمون‌ها برای اکثر دانش‌آموزان پیش می‌آید این است که دانش‌آموز احساس می‌کند دچار فراموشی شده و نمی‌تواند مطالب را به یاد بیاورد. لطفاً به این موضوع توجه نکنید چون با شروع آزمون متوجه می‌شوید که اصلاً این چنین نیست.

توصیه می‌شود ابتدا از دروسی شروع به تست‌زنی کنید که تسلّط بیشتری دارید. دو فایده این روش:

 • از لحاظ روحی شما را شارژ می‌کند.
 • صبیعتاً این تست‌ها را سریع‌تر از بقیه دروس جواب می‌دهید و باعث می‌شود که در همان ابتدا شما وقت ذخیره شده داشته باشید که می‌توانید آن‌را به دروس مشکل‌تر اختصاص دهید. اگر از این روش استفاده می‌کنید مواظب باشید جواب‌ها را در پاسخنامه جابه‌جا نزنید.
 • در برخورد با سؤالات سخت ناامید نشوید، چون برای بقیه شرکت‌کنندگان همین شرایط وجود دارد. فراموش نکنید کنکور یک امتحان نیست، بلکه یک مسابقه است. شما در امتحان باید حتماً نمره بالای 10 را کسب کنید تا قبول شوید و معمولاً همه سؤالات را جواب می‌دهید اما کنکور شرایطی متفاوت دارد. ممکن است نمره اولین نفر کنکور نسبت به کل سوالات زیر 10 باشد. نکته مهم این است که شما به‌هیچ‌وجه نباید جواب تست را اشتباه بدهید، چون نمره‌ی منفی باعث پایین ‌آمدن تراز شما می‌شود. همه سؤالات را بخوانید ولی نیاز نیست به همه آن‌ها جواب بدهید.
 • پس از هر چند تست یک‌بار پاسخنامه را چک کنید تا مطمئن شوید که جواب‌ها را جابه‌جا نزده‌اید.
 • سؤالات را به دقت بخوانید، به افعال توجه کنید و زیر کلمات کلیدی خط بکشید.

خط کشیدن زیر افعال مهم

زمان را از دست ندهید، بیشتر داوطلبان موفق به خواندن همه مباحث نمی‌شوند. پس زمان خود را برای مباحثی که مطالعه نکرده‌اید، صرف نکنید. 

زمان

 

مشاهده نظرات (0)

نظر خود را درج کنید:

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !

با عضویت در سایت رایا کنکور و دریافت اعتبار اولیه می توانید از مشاوره رایگان تحصیلی برخوردار شوید ! عضویت در رایاکنکور تنها 1 دقیقه زمان می خواهد به آسانی و به راحتی هم اکنون عضو شوید

تبلیغات کلیکی توضیحات مربوط به تبلیغات

المپیاد

تاریخ ارسال : 1397/04/28

زمان شروع مطالعه برای کنکور

تاریخ ارسال : 1397/04/17

روش تحلیل آزمون و کارنامه

تاریخ ارسال : 1397/04/17

جعبه لایتنر

تاریخ ارسال : 1397/04/17

امتحانات نهایی

تاریخ ارسال : 1397/04/10

استرس در کنکور

تاریخ ارسال : 1397/03/23

7 تا 10 روز مانده به کنکور ...

تاریخ ارسال : 1397/03/30

توضیح و معرفی زیرگروه ها

تاریخ ارسال : 1397/04/24