سخن مدیریت رایاکنکور با شما : رایاکنکور اولین سیستم پیشرفته در راستای مشاوره تحصیلی و کنکور های سراسری میباشد.
021-66176638 تلفن پشتیبانی 24 ساعته
شما در این مکان هستید :
امتحانات نهایی
557
امتحانات نهایی

امتحانات نهایی

با توجه به تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری، امتحانات نهایی از اهمیّت بسزایی برخوردار می‌باشد. با توجه به این‌که تمام راهکارهای ارائه شده در نظام آموزشی جدید جهت حذف تدریجی کنکور و اعمال سوابق تحصیلی است. هرساله درصد این سهمیه در کنکور افزایش می‌یابد و طبق آخرین اخبار در کنکور 98 سهمیه سوابق تحصیلی به 30 درصد افزایش خواهد یافت. برگزاری امتحانات نهایی در پایه‌های دهم و یازدهم منوط به تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش است، بنابراین امتحانات نهایی در پایه‌های مذکور پس از تصویب در شورای عالی آموزش و پرورش مشخص خواهد شد. درصورت تصویب این مصوبه، دانش‌آموزان می‌توانند از پایه دهم با کسب نمرات بالا در امتحانات‌ نهایی از سهمیه ‌30 درصدی تأثیر سوابق تحصیلی بهره‌مند شوند.

در نظام آموزشی جدید، امتحانات نهایی درحال حاضر مختص به پایه دوازدهم است و امتحانات 10 درس در این پایه به‌صورت نهایی برگزار می‌گردد. با توجه به حجم مطالب و امتحان کنکور برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم، دغدغه اصلی دانش‌آموزان این است که چگونه برنامه‌ریزی کنند تا بتوانند با کسب نمرات بالا در امتحانات نهایی، از سهمیه سوابق تحصیلی استفاده و در آزمون کنکور موفقیّت کسب کنند.

امتحانات نهایی

توصیه مشاورین رایا برای موفقیّت در امتحانات نهایی و کنکور برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم:

بیشتر دانش‌آموزان پایه دوازدهم به‌علت تداخل در برنامه‌ی مطالعاتی کنکور و کلاس‌های‌ درسی‌شان دچار مشکل می‌شوند : مثلاً بعضی روزها ممکن است دانش‌آموز طبق برنامه نادرست مجبور باشد بیشتر از 5 یا 6  کتاب مختلف را مطالعه کند یا بعضی روزها برای اجرای برنامه مجبور شود چند ساعت متوالی یک کتاب را مطالعه کند. (بدون برنامه‌ریزی درست و حساب شده نمی‌توان این مشکلات را حل کرد و از سردرگمی نجات یافت).

هیچ‌گاه در این مواقع بدون برنامه اقدام به مطالعه نکنید چون خیلی زود دچار سردرگمی می‌شوید و خستگی بر شما غلبه می‌کند؛ یک برنامه‌ریزی نادرست نیز همین تبعات را به دنبال دارد. اینجاست که یک مشاور باتجربه و موفق جهت ارائه یک برنامه‌ درست و حساب شده، به کمک شما می‌آید. پایه، اساس و چهار‌چوب برنامه‌ریزی مطالعاتی باید براساس برنامه کلاس‌های درسی صورت بگیرد و به‌قدری قوی و اصولی باشد که کلاس‌های ‌درسی نه‌تنها به‌عنوان یک مانع، بلکه ابزاری برای موفقیّت داوطلب در کنکور باشند. برنامه مطالعاتی کنکور باید طبق برنامه کلاسی تنظیم شود چون بهترین زمان برای یادگیری مطالبی که در کلاس تدریس می‌شود این است که در همان روز مطالب را مرور کنید و سعی‌کنید بعد از مطالعه دقیق و یادگیری عمیق  همراه با مرور اقدام به تست‌زنی کنید.

هدف اصلی خودتان را برای موفقیّت در کنکور انتخاب کنید. مطالب را به‌گونه‌ای بخوانید که هدفتان آزمون کنکور باشد؛ به‌همراه مرور مطالب حتماً تست‌زنی کنید. این روش باعث یادگیری بهتر و تثبیت مطالب در حافظه می‌شود و می‌توانید ضمن این‌که هدفتان موفقیّت در آزمون کنکور است، در امتحانات نهایی هم نمرات مطلوبی کسب نمایید.

هدف در موفقیت

اکثر دانش‌آموزان یک روش اشتباه را در پیش می‌گیرند و سال آخر را به امتحانات نهایی اختصاص می‌دهند، این روش یک‌سال شما را عقب می‌ا‌ندازد، با همان روش که برای کنکور مطالعه می‌کنید درس‌ها را بخوانید قطعاً در امتحانات نهایی نیز موفق خواهید شد. برای موفقیت همزمان در آزمون کنکور و امتحانات نهایی وجود یک مشاور با تجربه، طراحی و اجرای یک برنامه درست در موفقیت شما بسیار موثر است.

نقش مشاور تحصیلی در امتحانات

 

مشاهده نظرات (0)

نظر خود را درج کنید:

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !

با عضویت در سایت رایا کنکور و دریافت اعتبار اولیه می توانید از مشاوره رایگان تحصیلی برخوردار شوید ! عضویت در رایاکنکور تنها 1 دقیقه زمان می خواهد به آسانی و به راحتی هم اکنون عضو شوید

تبلیغات کلیکی توضیحات مربوط به تبلیغات

المپیاد

تاریخ ارسال : 1397/04/28

زمان شروع مطالعه برای کنکور

تاریخ ارسال : 1397/04/17

روش تحلیل آزمون و کارنامه

تاریخ ارسال : 1397/04/17

جعبه لایتنر

تاریخ ارسال : 1397/04/17

امتحانات نهایی

تاریخ ارسال : 1397/04/10

استرس در کنکور

تاریخ ارسال : 1397/03/23

7 تا 10 روز مانده به کنکور ...

تاریخ ارسال : 1397/03/30

توضیح و معرفی زیرگروه ها

تاریخ ارسال : 1397/04/24