سخن مدیریت رایاکنکور با شما : رایاکنکور اولین سیستم پیشرفته در راستای مشاوره تحصیلی و کنکور های سراسری میباشد.
021-66176638 تلفن پشتیبانی 24 ساعته
زمان شروع مطالعه برای کنکور
2277
زمان شروع مطالعه برای کنکور

زمان شروع مطالعه برای کنکور


رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود

   رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود


دانش آموزان عزیز که قصد موفقیت و کسب رتبه مناسب در کنکور را دارند فراموش نکنید که زمان تنها مولفه‌ای است که نباید آن را از دست داد چون جبران نمی‌شود.

به‌صورت غریزی انسان تا احساس خطر نکند، عکس‌العملی انجام نمی‌دهد. متاسفانه در مورد درس ‌خواندن به‌خصوص برای ماراتن کنکور چون همه دانش‌آموزان از انرژی زیادی که باید صرف این موضوع کنند، آگاهی دارند؛ تا زمانی که احساس خطر نکنند، شروع به درس‌خواندن نمی‌کنند و به بهانه‌های مختلف این فعالیّت را به آینده موکول می‌کنند.

 برای غلبه بر این شرایط مدام به خودتان یاد‌آوری کنید که برای موفقیّت در آزمون کنکور نیازمند تلاش طولانی‌مدت می‌باشید. یکی از عواملی که باعث می‌شود افراد با شروع این فعالیّت، زود احساس خستگی کرده و درس‌خواندن را رها کنند، عدم ‌مشاوره و برنامه‌ریزی درست است. یک فعالیّت در بازه‌ی زمانی طولانی مدت حتماً باید دارای برنامه‌ریزی دقیق و حساب شده‌ای باشد، در غیر این‌صورت احتمال خستگی و رها‌کردن فعالیّت بسیار زیاد است.

اکثر دانش‌آموزان منتظر می‌مانند که دوستانشان چه موقع شروع به درس‌خواندن می‌کنند لطفاً این موضوع را فراموش نکنید؛ هیچگاه خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.

این مقایسه باعث ایجاد استرس شدید و تضعیف روحیه شما می‌شود. هرچه زودتر شروع به درس‌خواندن کنید درصد موفقیّت شما بیشتر است. بیشتر شما منتظر یک انگیزه‌ی قوی برای شروع هستید ولی فراموش نکنید؛ با آغاز فعالیّت انگیزه و توانایی ایجاد خواهد شد. اصلی‌ترین دلیل شکست تلاش نکردن است.

فواید مطالعه در بازه‌ی زمانی طولانی برای موفقیّت در کنکور 

  • هر چه زودتر اقدام به درس‌خواندن کنید، از لحاظ روحی دچار استرس کمتری می‌شوید و از این‌که زمان‌تان هدر نرفته، افسوس نمی‌خورید.

 

  • هر چه ساعات مطالعه در بازه‌ی زمانی طولانی‌تری باشد، یادگیری بهتر انجام می‌گیرد.

 

  • زمان طولانی باعث می‌شود که شما ساعات استراحت خودتان را برای مطالعه کم نکنید. هرچه چرخه‌ی خواب بیشتری در بین مطالعه داشته باشید، بازیابی مطالب در زمان برگزاری کنکور آسان‌تر است.

 

  • زمان طولانی باعث می‌شود شما زمان بیشتری برای مرور داشته باشید. فراموش نکنید که مرور یکی از اساسی‌ترین دلایل یادگیری مطالب می‌باشد.

 

نکته مهم

مطالعه در بازه‌ی زمانی طولانی مدت نیازمند انگیزه، پشتکار و برنامه‌ریزی دقیق و منظم است و در غیر این‌صورت انرژی شما در ابتدای راه تحلیل رفته و دست از فعالیّت می‌کشید.

هرچه دیرتر مطالعه را شروع کنید، مجبور می‌شوید که دروس را مبحثی بخوانید که این موضوع باعث ایجاد استرس در شما می‌شود. اکثر افراد که دیر شروع به درس‌خواندن می‌کنند، منتظر انگیزه  برای درس‌خواندن هستند که این یک اشتباه بزرگ است و باعث می‌شود که شما زمان را از دست بدهید. طبق آمار 70 درصد  از افرادی که در کنکور رتبه‌های برتر کسب می‌کنند، کسانی هستند که از تابستان شروع به مطالعه برای آزمون کنکور می‌کنند .

کنکور به‌صورت متعارف نیاز به یک بازه‌ی زمانی یک‌ساله دارد اما دانش‌آموزانی که به‌طور جدی برای کنکور تلاش می‌کنند، از پایه اول دبیرستان شروع به خواندن مطالب درسی برای کنکور می‌کنند. یعنی هم زمان با مطالعه، روش‌های تست‌زنی را تمرین می‌کنند قطعاً این افراد بسیار موفق‌تر از دیگر دانش‌آموزان هستند. چون دروس پایه به‌صورت میانگین 70 درصد سؤالات کنکور را شامل می‌شوند. این افراد یک‌سال مانده به کنکور یک آمادگی 70-80 درصدی در دروس پایه برای آزمون را دارا می‌باشند که بسیار نسبت به بقیه متمایز هستند و درصد موفقیّت آن‌ها بسیار بیشتر است.

یک دسته از دانش‌آموزان هستند که دیرتر شروع به مطالعه برای آزمون کنکور می‌کنند، یادتان باشد ماهی را هر وقت از آب بگیرید؛ تازه است.

 بسیاری از داوطلبان کنکور سال‌های گذشته با یک بازه‌ی زمانی 3 تا 6 ماهه موفق به کسب رتبه‌های مناسبی در کنکور شده‌اند ولی همان‌طور که در مطالب فوق ذکر شد مطالعه در بازه‌ی زمانی کوتاه باعث می‌شود که شما نتوانید تمام مباحث درس‌ها را مطالعه کنید و این امر از لحاظ روحی تأثیر منفی دارد و بعضی از سؤالات کنکور را قطعاً از دست خواهید‌ داد. در پایان توصیه ما به داوطلبین این است که حداقل در یک بازه‌ی زمانی یک ساله مطالعات خود را برای موفقیّت در کنکور شروع کنید.

 

 

مشاهده نظرات (0)

نظر خود را درج کنید:

برای ثبت نظر ابتدا خود شوید.
تاکنون نظری ثبت نشده است !

با عضویت در سایت رایا کنکور و دریافت اعتبار اولیه می توانید از مشاوره رایگان تحصیلی برخوردار شوید ! عضویت در رایاکنکور تنها 1 دقیقه زمان می خواهد به آسانی و به راحتی هم اکنون عضو شوید

تبلیغات کلیکی توضیحات مربوط به تبلیغات

المپیاد

تاریخ ارسال : 1397/04/28

زمان شروع مطالعه برای کنکور

تاریخ ارسال : 1397/04/17

روش تحلیل آزمون و کارنامه

تاریخ ارسال : 1397/04/17

جعبه لایتنر

تاریخ ارسال : 1397/04/17

امتحانات نهایی

تاریخ ارسال : 1397/04/10

استرس در کنکور

تاریخ ارسال : 1397/03/23

7 تا 10 روز مانده به کنکور ...

تاریخ ارسال : 1397/03/30

توضیح و معرفی زیرگروه ها

تاریخ ارسال : 1397/04/24